הסבר על בדים

המוצרים שלנו עשויים מבדים איכותיים, נתפרים ומודפסים במפעלינו והכל תוצרת כחול לבן.

ישנם מגוון סוגים של בדים אשר כל אחד מהם עולם ומלאו, כל אחד נותן תחושה שונה, מרקם שונה ועובר דרך ייצור משלו.
אנחנו בוחרים עבורכם את הבדים הטובים ביותר שמתאימים למוצר שלכם במאה אחוז.

להלן מספר בדים אשר מסופקים על ידינו ומובאים להדפסה עם המוצר המיוחד שלכם.

בד הקנבס
בד הקנבס מחוספס,  ומלא סיבים, בעל צבע חום-אפרפר. איכותי במיוחד, ומשמש הן כבסיס לבגדים והן כמשטח ציור בקרב אומנים רבים.
בד מיקרופייבר
בד המיקרופייבר סינטטי עשוי סיבים דקים בצורה בלתי רגילה, לרוב סיבי פוליאסטר. המיקרופייבר הוא בעל תכונות ייחודיות שלרוב אין לבדים טבעיים, כמו דחיית מים ורכות רבה לכן השמיכות המפנקות שלנו מודפסות דווקא על בד זה.
בד פוליאסטר
הפוליאסטר הוא חומר אשר משמש לא רק כבד, אלא גם כחומר לייצור בקבוקים למשל. הפוליאסטר המקורי הוא בכלל חומר טבעי, אך כיום הכוונה היא לגרסה הסינטטית שלו. 
פיקה
פיקה הוא אמנם שם צרפתי, אך מקורו באנגליה. זהו בד ארוג בצורה מיוחדת, עשוי לרוב כותנה ומשמש ליצירת שמיכות, חולצות ועוד.
פליז
או פליס, מיוצר מבד פוליאסטר ממוחזר לרוב, הפליז עשוי פוליאסטר שמקורו בבקבוקי שתייה שנשלחו למחזור.
פלנל
בד פלנל הוא בד ארוג וגס אשר משמש בעיקר לבגדים ולבדים המיועדים לחמם.
פשתן
פשתן הוא אחד מהבדים הטבעיים המוכרים ביותר, אם כי הוא נחשב יקר יחסית. ידוע כבד חזק ועמיד, משום שצמח הפשתן מאפשר ייצור של סיבים ארוכים מאוד. משמש לשלל ייעודים, ובעבר היה משמש בעיקר למצעים.
קורדרוי
בד הקורדרוי הוא בד שבעבר היה נפוץ מאוד, ולאחרונה חזר לאופנה. נקרא בעברית 'קטיפת תלמים', ומיוצר בעיקר מכותנה. משמש בעיקר לייצור בדים.
קטיפה
קטיפה זהו בד יקר מאוד אשר מיוצר ממשי בעיקר אבל גם מכותנה. הוא נארג בצפיפות מאוד גבוהה , ולכן הוא מרגיש נעים ורך מאוד.
קרושה
קרושה הוא בד דמוי שעוונית, מחורר בצורה מיוחדת ומעוצב דרך החורים הללו. בעבר שימש בעיקר למפות ווילונות, אך היום נמצא בשימוש גם כבגד של ממש.
קרפ
קרפ הוא בד עשוי סיבים טבעיים או סינטטיים, 'מקומט' וגלי ומכאן שמו (כמו הנייר בעל השם הדומה).
קשמיר
בד הקשמיר הוא בד שמיוצר מצמר עזי הקשמיר, ונחשב לאחד היקרים בעולם – הן בשל נדירותו, והן בשל העובדה שזהו הסיב הטבעי הדק ביותר שקיים כיום. בד קליל ונעים שמשמש להרבה מטרות.
שיפון
בד השיפון אשר עשוי לרוב משי, אך מיוצר גם מסיבים סינטטיים. נחשב יקר יחסית כשמדובר בסיבים הטבעיים.
תחרה
תחרה הוא אחד מהבדים היפים ביותר, אשר עשויים שלל טקסטורות וצורות. נארג בשיטה ייחודית או מיוצר על ידי פרימת אריגה קיימת. עשוי כותנה, משי ואף כסף וזהב – כאשר כל אחד מהם כמובן מעלה את מחירו.
הלבשה תחתונה מיוצרת מבד זה ומבוקשת במיוחד.
שמלות כלה אשר עשויות תחרה לרוב יהיו משולבות עם בדים נוספים כמו טול, סאטן ואפילו שיפון.
ויסקוזה
בד אשר מיוצר מנוזל אורגני הנושא את שמו. בעברית נקרא הנוזל זהורית. בעזרת סיב זה מיוצרים בדים סינטטיים מבריקים הידועים כבדי הוויסקוזה, והם מיועדים למגוון שימושים – כולל לאריגת שטיחים דמויי משי.
זמש
זמש הוא עור הפוך – צידו הפנימי של העור – אשר לרוב מיוצר מעור של כבשים, עזים, צבאיים וכדומה. יש גם תחליפים סינטטיים זולים יותר. בד זה מעט חסין למים, מחוספס ומשמש לייצור נעליים, ז'קטים, ארנקים וגם רהיטים.
טול
טול הינו בד קל ואוורירי שמשמש בעיקר כתוספת יופי וסגנון לבגדים שונים. בד טול נקרא על שם העיירה הצרפתית שבה הומצא, וכיום מיוצר מכל סוגי הסיבים – החל מכותנה ומשי ועד ניילון.
יוטה
בדי היוטה של היום הם בעיקר סינטטיים, אך בעבר יוצרו כולם מסיב שמקורו בצמח המלוכיה. גם היום עוד ניתן למצוא יוטה טבעית, מה גם שהיא נפוצה מאוד, כמעט כמו הכותנה, ולכן גם זולה יחסית. יוטה הוא סוגי בדים שאנחנו פוגשים בחנות הסטוק למינהן
כותנה
יש לא מעט סוגי טקסטיל בעולם, אך הכותנה היא כנראה הנפוצה מביניהם. הכותנה היא למעשה צמח שגדל כיום בשלל מקומות בעולם, גם בישראל. בד כותנה נחשב לבד נעים מאוד, מעט כבד ו'נושם'. הכותנה זולה מאוד ונפוצה מאוד. קחו בחשבון שסוג בד זה מתכווץ בכביסה.
לבד
ניתן לומר שלבד הוא שיטת ייצור בד ולא סוג בד ספציפי, אך שיטת הייצור מביאה לתוצאה של בד לא ארוג, מה שנקרא 'שעיר' במקצת ומחוספס מאוד. הלבד עשוי סיבים סינתטיים או טבעיים, אך לא כל סוג בד יתאים לכך. לרוב הלבד ייוצר מצמר ומאקריליק.
לייקרה
לייקרה הוא בד סינטטי, נמתח וגמיש מאוד. משמש בעיקר ליצירת בגדים – ובייחוד בגדי ספורט – אך גם לשימושים רבים אחרים, כמו אוהלים.
מוסלין
מסולין כשמו כן הוא הוא בד שיוצר לראשונה במוסול שבעיראק, והוא עשוי כותנה או פוליאסטר. משמש בעיקר ליצירת חולצות ומצעים.
משי
משי הינו בד ייחודי, לכל הדעות, שמופק מחלבון שמקורו בתולעי המשי – תוואי התהלוכה. הפקת המשי נחשבת עד היום לסוד נסתר שמקורו במזרח הרחוק. המשי נעים מאוד למגע, ומאוד יקר . 
ניילון
בד הניילון עשוי סיבים דקים של ניילון – כפי שאנו מכירים אותו משקיות הסופר, למשל, אך כמובן חזק ועמיד יותר. זהו בד סינטטי לחלוטין, שמשמש לרוב ליצירת בגדים דקים במיוחד וכן כיריעות להצללה, למשל.
סאטן
הסאטן הוא שם כולל לבדים שונים שעשויים בשיטת אריגה מסוימת. את הסאטן ניתן ליצור מבדים טבעיים כמו משי או כותנה, או מבדים סינטטיים כמו פוליאסטר וניילון. הסאטן משמש בשלל תפקידים, החל בבטנות ושמלות ועד מצעים.
עור
עור זהו כמובן לא בד של ממש, אלא כסות עשויה עור אמיתי. העור ידוע כעמיד מאוד, ולרוב גם כחסין נגד מים. נחשב יקר למדי וייצורו הופחת בשנים האחרונות בשל מחאות של פעילים למען זכויות בעלי החיים.
אורגנזה
בד האורגנזה עשוי במקורו משי, אך כיום הוא מיוצר גם מחומרים סינטטיים, מה שהופך אותו לזול יותר. הבד משמש הן לבגדים הן למטרות אסתטיות – בין אם כבד לווילון ובין אם כבד לשקיות מתנה ואריזות.
בד ג'רסי
בד ג'רסי הוא עבה שנתפר באריגה גסה. זהו שם כולל לבגדים אשר ניתן להגדירם כאריג או סריג, ומשמשים בעיקר כבגדי חורף, משום שהם כבדים יחסית ועבים. פחות מומלץ להשתמש בסוג בד זה לקיץ, מצעים לחורף מבד ג'רסי מתאימים.
בד חסין אש
בד זה עשוי מחומרים חסיני אש אשר מעובדים לסיבים דקים, כדי שניתן יהיה 'לתפור' בעזרתם ולארוג אותם. מיועדים בעיקר למקומות ציבוריים שבהם בטיחות האש ראשונה במעלה, וכן בבדים המיועדים לתחפושות.
בטיסט
בטיסט הוא בד אשר מיוצר מבדי כותנה ופשתן, ולכן עשוי להיות יקר יחסית במקרים מסוימים. זהו בד שקוף אשר משמש בעיקר ליצירת ממחטות, כותונות לילה, חולצות ועוד. מתאים בעיקר ללבישה בקיץ, משום היותו דק ואוורירי. בד האורגנזה הוא למעשה בד בטיסט שעובד בעזרת חומצה מיוחדת.
ברלינגטון
בד ברלינגטון הוא בד גס יחסית וסינטטי. נחשב עמיד מאוד וזול.
דנים
דנים היא בעצם כותנה שנתפרת בצורה ייחודית כדי להעניק לה חוזק משמעותי. בד זה שימש ומשמש עד היום בעיקר ליצירת סוג מכנסיים אחד – ג'ינס, שבעבר הרחוק שימש כמכנס עבודה עמיד וחזק במיוחד. מקור השם: העיר הצרפתית נים. כיום, ברשתות האופנה המובילות ניתן למצוא מחלקות שלמות של בגדים מסוג בד דנים
דריל
דריל זהו בד אשר עשוי מכותנה בלבד, או מכותנה ופוליאסטר, ונארג בשיטה אלכסונית (בדומה לדנים). בד זה דק יחסית ומשמש להכנת מדים, בגדי עבודה וכדומה.
וואל
בד הוואל הוא בג דק מאוד אשר משמש בעיקר לווילונות ולעיטור של שמלות. בד הוואל יכול להיות טבעי או סינטטי, מה שישנה את מחירו.
ויניל
ויניל זהו בד ייחודי אשר צדו האחד מבריק פלסטי, ואילו השני בעל תחושה של בד אמיתי. זהו בד עמיד בפני מים, שמשמש בעיקר לייצור תיקים, מגפיים ובגדים דמויי עור.
פעם היו עושים תקליטים מויניל, היום הויניל משמש לתעשיית האופנה.

 
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות
   גלילה למעלה
   להתחלת הצ'אט
   היי :) , צריכים עזרה?